Ataşehir Avukat Makaleler

Ataşehir İş Kazası Avukatı

Çalışanın iş yerinde ya da işiyle ilgili olarak geçirdikleri kazalara iş kazası adı verilir. Bu kazadan dolayı yaşanacak maddi ve manevi zararların tazmin edilmesi ile ilgili davalara Ataşehir iş kazası avukatı bakar. Her ne kadar ülkemizde iş kazası avukatı adında bir alan bulunmamakla birlikte Avukat M. Şamil Arslan Hukuk Bürosu avukatlarımız kanunları çok iyi bilmeleri ve sahip oldukları deneyimle bu alanda uzmanlaşmışlardır.

İş kazası geçiren ve büromuza başvuran kişilerin haklarının savunulması ve yaşadıkları mağduriyetin giderilmesi konusunda titiz bir çalışma yürütülür. İş kazası olarak kabul edilebilecek kazalar arasında şunlar yer alır:

  • Çalışanın iş yerinde olduğu süre içinde geçirdiği kazalar
  • İşverenin vermiş olduğu taşıt ile işe gidiş gelişte ve iş için farklı bir noktaya gidilmesinde
  • Emziren annelerin bu amaçla iş yerinin dışına çıktığı anlarda

Ataşehir İş Kazası Avukatı Nitelikleri

İş kazası avukatının taşıması gereken özellikler arasında en önemlisi alanında deneyimli olması bulunur. İş kanunlarını bilmesi şarttır. Kanunları bilen, alanında deneyimli bir avukatın vekilliğinizi kabul etmesi halinde davanızın lehinize sonuçlanması mümkün olur. Açılacak maddi ve manevi tazminat davaları, ceza davaları olumlu olarak sonuçlanır. Deneyimli avukatınız davayı açmakla yetinmez aynı zamanda gerekli belgeleri toplar ve mahkemeye sunar.

Ataşehir iş kazası avukatı sadece bedenen yaşayacağınız zararda değil aynı zamanda psikolojik olarak yaşayacağınız zararlarda da yanınızda yer alır. Çalıştığınız yerde sigortanız olmasa dahi iş kazası geçirmeniz halinde dava açabilirsiniz. Burada dikkat edilmesi gereken nokta kazanın olmasından en fazla üç gün içinde bunun Sosyal Güvenlik Kurumuna bildirilmesi gerekir. Bildirimi yapmanız ile kurum tarafından gerekli incelemeler yapılır ve dava sürecinde mahkemeye delil olarak sunulur.