Beykoz Makaleler

Türkiye’de iş hayatıyla ilgili düzenlemeler 4857 sayılı İş Kanunu ile yapılmıştır. Beykoz iş avukatı bu kanun kapsamında işveren ve işçinin haklarının korunması, iş hayatının düzenlenmesini sağlayacak sözleşmelerin yapılmasında görev alır. Her ne kadar kanunlar iş hayatını, işveren ve işçilerin hak ve sorumluluklarını belirliyor olsa da çok sayıda anlaşmazlıklar ve hak kayıpları olabiliyor. Bu durumda ise iş avukatı devreye girerek hak kaybı yaşayan tarafın haklarını kanunlar önünde savunuyor. Deneyimli olan avukatlarımızdan yana tercihinizi yapmanız halinde yaşadığınız sorunlarda haklarınızı alabilirsiniz.

İş avukatına işverenler gibi çalışanların da ihtiyaçları olur. Mobing, ihbar ve kıdem tazminatı olmadan işten çıkartılma, fazla mesai ücretlerinin ödenmemesi gibi çok sayıda davaya iş avukatı bakar. Avukat M. Şamil Arslan Hukuk Bürosu olarak üstlendiğimiz davaların lehinize sonuçlanması için özveri ile çalışıyoruz. Dava açılma, delil toplanma ve duruşmalara girilmesi ve alınan kararların uygulanması sürecini titizle takip eder.

Beykoz İş Avukatı Hizmetleri

İş avukatı tarafından verilen hizmetler arasında danışmanlıklar öne çıkar. Beykoz iş avukatı tarafından verilen danışmanlık hizmeti ile hak ve sorumluluklar önceden bilinir. Dava açılması halinde ortaya çıkabilecek sonuçlar hakkında bilgi sahibi olur. Danışmanlık hizmeti alan kişinin dava açmayı istemesi halinde iş avukatı şeffaf ve güvenilir olmaya önem verir. Bu şekilde müvekkilinin davanın her aşamasından doğru olarak haberdar olmasını sağlar. Beykoz iş avukatı tarafından verilen hizmetler arasında şunlar öne çıkar:

  • İşyerinde çalışmayı düzenleyen ve iş hayatını ilgilendiren sözleşmelerin hazırlanması
  • İşyeri güvenliği için danışmanlık hizmetinin verilmesi
  • Kıdem ve ihbar tazminatı davaları
  • Mobing ve kötü davranış davaları
  • İşe iade davaları
  • Fazla mesai ve yıllık izin davaları
  • Sigorta hizmet tespit davaları
  • İş kazası ve meslek hastalıklarına dair davalar
17 Kas, 2023

Maltepe Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazalarından kaynaklanan pek çok tazminat davası ve alacak söz konusu olmaya devam etmektedir. Maltepe trafik kazası avukatı çalışmaları, kazaya sebebiyet veren kusurlu kişilerin tespit edilmesini sağlamaktadır. Bu şekilde kazaya… Detaylı Bilgi
15 Kas, 2023

Kadıköy İş Kazası Avukatı

Kadıköy İş Kazası Avukatı İş kazası çalışanın işyeri sınırları içinde, işe gelmesi, işten evine gitmesi ve iş için dışarıda bulunduğu zamanlarda işinden dolayı geçirdiği kazaları kapsar. Bir kişinin iş kazası geçirmesi sonucunda… Detaylı Bilgi