Beykoz Makaleler

Avukat M. Şamil Arslan Hukuk Bürosu içerisinde görev yapan boşanma avukatımız, hizmetinde boşanmanın ilgili velayetini ve mali yönlerini ele almanın yanı sıra müvekkilinin haklarını da korur. Daha da önemlisi, aynı zamanda Beykoz boşanma avukatı yasayı ve mevcut yasal seçeneklerini de açıklar. Müvekkillerinin durumunu ve bununla ilgili belgeleri inceler. Ayrıca, müvekkilin kendi durumu ve hedefleri hakkındaki açıklamasını dinler ve bu özel ihtiyaçlara göre profesyonelce tavsiyelerde bulunarak ona destek olur.

Boşanmalar, duruşma öncesinde karara bağlandığı için yalnızca küçük bir kısmı mahkemeye gitse de, her eşin avukatı, hakim huzurunda delilleri sunmak, davalarını desteklemeleri için tanıkları çağırmak ve gerekli bilgileri sağlamak için uzun bir hazırlık sürecinden geçmektedir. Boşanma avukatlığı hizmeti, diğerlerinin yanı sıra çocuk velayeti, nafaka ve mal paylaşımı şartlarını belirleyen yasal bir sözleşme olan evlilik uzlaşma sözleşmesi taslağı hazırlar.

Beykoz Boşanma Avukatlığı Hizmeti

Her boşanma davası farklı hukuki prosedürleri ve gereksinimleri içerebilmektedir. Taraflar, durumlarına ve tercihlerine bağlı olarak en uygun boşanma davası türünü seçmelidir. Boşanma sürecinde bir avukattan hukuki danışmanlık almak, tarafların haklarını korumalarına ve adil bir çözüme ulaşmalarına yardımcı olabilir. Boşanma davası türleri, çiftlerin boşanma sürecinde karşılaşabileceği çeşitli durumları yansıtır. Sunduğumuz Beykoz boşanma avukatlığı hizmeti yaygın boşanma dava türleri şunlardır:

  • Çekişmeli Boşanma
  • Anlaşmalı Boşanma

Boşanmada anlaşmazlık yaşanıyorsa ve mahkemeye başvurarak çözüm isteniyorsa çekişmeli boşanma davası başlatılır. Mal paylaşımı, nafaka, çocuk velayeti ve ziyaret hakları gibi konularda anlaşmazlık varsa, mahkeme bu konularda karar verir. Taraflar, boşanma konusunda anlaşmaya varmışlarsa ve bir dizi önemli konuda uzlaşmışlarsa, anlaşmalı boşanma davası başlatılabilir. Mal paylaşımı, nafaka, çocuk velayeti konularında anlaştıklarından mahkemeden sadece boşanma kararı alınması talep eder.

05 Ara, 2023

Sancaktepe Trafik Kazası Avukatı

Sancaktepe'de bir trafik kazası geçirdiyseniz ve hukuki destek almak istiyorsanız, bir Sancaktepe trafik kazası avukatı ile iletişime geçmek önemli olabilir. Araba kazaları göz açıp kapayıncaya kadar gerçekleşebilir ve sonuçları yaşamı… Detaylı Bilgi
20 Kas, 2023

Üsküdar Boşanma Avukatı

Bir ömür boyu devam edecek düşüncesi ile başlayan evlilikler kimi zaman boşanma ile sonuçlanır. Üsküdar boşanma avukatı bu sürecin kanuni olarak sorunsuz şekilde sonuçlanması ve haklarınızı koruyabilmeniz için yanınızda yer… Detaylı Bilgi