Makaleler Üsküdar

Bir ömür boyu devam edecek düşüncesi ile başlayan evlilikler kimi zaman boşanma ile sonuçlanır. Üsküdar boşanma avukatı bu sürecin kanuni olarak sorunsuz şekilde sonuçlanması ve haklarınızı koruyabilmeniz için yanınızda yer alır.

Avukatlar arasında görev ve sorumluluk alanı en geniş olanlar arasında boşanma avukatları bulunur. Çünkü boşanma içinde aynı zamanda maddi ve manevi tazminat alınması, velayet ve nafaka davaları da bulunur. Boşanma davalarında tüm bu unsurla göz önünde tutulur ve gerekli durumlarda ayrı davalar açılır. Boşanma davaları iki farklı şekilde olur.

  • Anlaşmalı boşanma davaları: Her iki tarafından boşanmayı istediği ve önceden hazırlanan protokol ile evliliğin çok kısa bir sürede sona erdiği davalardır.
  • Çekişmeli boşanma davaları: Bu tür davalarda sadece bir taraf boşanmayı isteyebilir. Çiftler boşanmayı sağlayacak konularda anlaşmaya varamazlar. Anlaşmaya varılamayan konularda Aile Mahkemesi hakiminin aldığı kararlar geçerli olur.

Üsküdar Boşanma Avukatı

İnsanların çok çeşitli konulardan kaynaklı olarak kanunlar önünde haklarının savunulması gerekebilir. Çok sayıda kanun ve avukatlık kolu bulunur. Her avukatın bundan kaynaklı olarak bazı konularda uzmanlaşması gerekir. Avukat M. Şamil Arslan Hukuk Bürosu avukatları arasında boşanma konusunda uzmanlaşmış deneyimli avukatlar bulunur. Türk Medeni Kanununu çok iyi bilen deneyimli olan avukatlar danışmanlık hizmeti de verirler. Boşanma sürecinin nasıl ilerleyeceği, sonuçlarının neler olabileceği konusunda önceden bilgi sahibi olmanızı sağlarlar.

Üsküdar boşanma avukatı seçimini doğru yaptığınızda kanunları çok iyi bildiğini deneyimi ve yüksek özgüveni ile açılan davaların lehinize sonuçlanmasını sağlayacak olduğunu görebilirsiniz. Emsal davaları ve kararları bilir ve gerekli durumlarda bunlardan yararlanarak kanunlar önünde gerekli adımları atar. Müvekkiline karşı sorumluluklarının bilincindedir. Boşanma dilekçesinin yazılması, davanın açılması ve duruşmalara girilmesi gibi bütün sorumluluklarını eksiksiz yerine getirir.

20 Kas, 2023

Sultanbeyli İş Avukatı

İş hukuku avukatlarının mesleklerini etkili bir şekilde icra edebilmeleri önemlidir. İş hukuku avukatı seçerken hem hukuki bilgi ve uzmanlık hem de iletişim ve müzakere yetenekleri gibi kişisel özelliklere dikkat etmek… Detaylı Bilgi
18 Kas, 2023

Beykoz İş Avukatı

Türkiye’de iş hayatıyla ilgili düzenlemeler 4857 sayılı İş Kanunu ile yapılmıştır. Beykoz iş avukatı bu kanun kapsamında işveren ve işçinin haklarının korunması, iş hayatının düzenlenmesini sağlayacak sözleşmelerin yapılmasında görev alır.… Detaylı Bilgi
21 Kas, 2023

Sancaktepe Boşanma Avukatı

Evlilik birliğinin temelden sarsılması durumunda Sancaktepe boşanma avukatı, anlaşmalı ya da çekişmeli davaları çözüme ulaştırmaktadır. Boşanma sürecinde tecrübeli bir avukata danışmak, davanın seyrinin doğru bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Olay örgüsüne… Detaylı Bilgi