Makaleler Sancaktepe

Evlilik birliğinin temelden sarsılması durumunda Sancaktepe boşanma avukatı, anlaşmalı ya da çekişmeli davaları çözüme ulaştırmaktadır. Boşanma sürecinde tecrübeli bir avukata danışmak, davanın seyrinin doğru bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Olay örgüsüne hakim olunarak dava hazırlığına başlanılmaktadır. Kişilerin dava açma hakkını kaybetmemesi adına Avukat M. Şamil Arslan hukuk büromuz tarafından boşanmaya bağlı her faktör incelikle ele alınmaktadır.

Boşanmaya bağlı olan tazminat, nafaka, velayet, mal paylaşımı gibi faktörler davaların çözülmesinde etkilidir. Bu nedenle tüm bu faktörler müvekkillerin haklarının kaybolmaması yönünde değerlendirilmektedir. Böylece boşanma sürecinin maddi ve manevi kayıpla sonuçlanmaması söz konusu olmaktadır. Tarafların hiçbir şekilde mağdur edilmemesi açısından tüm hukuksal hakların gündeme getirilmesi sağlanmaktadır.

Sancaktepe Boşanma Avukatı ve Boşanma Protokolü

Boşanma avukatının seçilmesinde dikkat edilmesi gereken özelliklerin başında uzmanlık alanı gelmektedir. Bu doğrultuda Sancaktepe boşanma avukatı, sürecin yönetilmesinde uzmanlığını ön plana çıkarmaktadır. Oldukça farklı boşanma davalarını danışmanlığını almış olan Avukat M. Şamil Arslan hukuk bürosu, müvekkilini en iyi şekilde savunma ve koruma özelliğiyle mesleki yönden kendini kanıtlamıştır.

Doğru çıkarımlarla müvekkilin menfaatinin gözetilmesinin önemi bu noktada yadsınamaz. Güncel yargıtay kararlarını yakından takip edip değişen kanunlardan haberdar olan bir profesyonellikle müvekkille iletişim kurulmaktadır.

Boşanma protokolünün avukatlık hizmeti alınmadan hazırlanmasında hukuka uygun olmayan birçok eksik ve hatanın ortaya çıkması söz konusu olabilmektedir. Bu nedenle anlaşmalı bir boşanma protokolü hazırlanmasında tecrübeli bir avukata başvurulması önerilmektedir.

Boşanma avukatı görevleri kapsamında yapılabilecekler şu şekildedir;

  • Taraflar, boşanma ve boşanmanın mali ve manevi açıdan neler getireceği konusunda aydınlatılmaktadır.
  • Taraflar arasındaki irade birbirleriyle anlaşmayla sonuçlandırılarak protokol hazırlanmaktadır.

Anlaşmalı bir boşanma davasında kazanan ya da kaybeden yok diye görülse de en ufak bir prosedür yanlışının ömür boyu düzelmeyecek sonuçlara sebebiyet vereceği de bilinen bir gerçektir.

19 Kas, 2023

Çekmeköy İş Kazası Avukatı

İş kazaları, çalışanların güvenliği ve sağlığını tehlikeye atmaktadır. Çekmeköy iş kazası avukatı, iş kazası durumunda işçilerin tazminat haklarını güvenceye almak için çalışmalar yürütmektedir. Her çalışanın başına gelmesi olası iş kazaları… Detaylı Bilgi
17 Kas, 2023

Maltepe Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazalarından kaynaklanan pek çok tazminat davası ve alacak söz konusu olmaya devam etmektedir. Maltepe trafik kazası avukatı çalışmaları, kazaya sebebiyet veren kusurlu kişilerin tespit edilmesini sağlamaktadır. Bu şekilde kazaya… Detaylı Bilgi
18 Kas, 2023

Beykoz İş Avukatı

Türkiye’de iş hayatıyla ilgili düzenlemeler 4857 sayılı İş Kanunu ile yapılmıştır. Beykoz iş avukatı bu kanun kapsamında işveren ve işçinin haklarının korunması, iş hayatının düzenlenmesini sağlayacak sözleşmelerin yapılmasında görev alır.… Detaylı Bilgi