Kartal Makaleler

Trafikte yaşanan kazalar alınan önlemlere karşın azalmamaktadır. Bundan kaynaklı olarak da yaşanan trafik kazaları karşısında çeşitli mağduriyetler ve hukuki sorunlar ortaya çıkıyor. Kartal trafik kazası avukatı bu mağduriyetlerin ve hukuki sorunların ortadan kaldırılmasında görev alır. Kaza sırasında yaşanan şaşkınlıklar ve kanunların bilinmemesinden kaynaklı olarak yaşanan sorunlarda deneyimli bir avukatla çalışmak önem taşır. Trafik kazası olması ile açılan davalar arasında şunlar yer alır:

  • Ölümlü trafik kazalarında kusurlu tarafın ceza davası
  • Yaralanmalı trafik kazalarında açılan davalar
  • Maddi hasarlı trafik kazalarında açılan davalar

Avukat M. Şamil Arslan Hukuk Bürosu avukatlarımızdan trafik kazası sonrasında danışmanlık hizmeti alabilirsiniz. Aynı zamanda dava açılması gereken durumlarda sizin adınıza davayı açar, gerekli belge ve delilleri toplayarak mahkemeye sunar. Müvekkili adına savunmayı titiz şekilde yapar. Davanın lehine sonuçlanmasını sağlar.

Kartal Trafik Kazası Avukatı Nitelikleri

Trafik kazası avukatı kanunları çok iyi bilmelidir. Üstlendiği davaları titiz şekilde takip eder ve müvekkilinin lehine sonuçlanması için gerekli hukuki girişimlerde bulunur. Kanunları çok iyi bilir ve emsal kararları bilir ve gerekli durumlarda mahkemeye bu emsal kararları bildirir. Deneyimli Kartal trafik kazası avukatı ile şu durumlarda görüşerek danışmanlık ve vekillik hizmeti alabilirsiniz:

  • Kazada ölüm ya da yaralanma olması halinde
  • Maddi hasarlı kazalarda ihtilafa düşülmesinde
  • Bilirkişi olay yeri incelemesinde
  • Araç değer kaybı belirlenmesinde
  • Üçüncü taraflara verilen zararlarda

Trafik kazalarının olduğu anlarda taraflar anlaşmaya varabilirler. Bunun yanında özellikle ölümlü ve yaralanmalı kazalarda ise anlaşma çoğu zaman mümkün olmaz. Aynı zamanda taraflar anlaşmış gibi görünse dahi bu durum değişebilir. İlk başta anlaşmış olsanız dahi daha sonra karar değiştirebilir ve haklarınızın savunulması için büromuzdan Kartal trafik kazası avukatı desteğini alabilirsiniz.

17 Kas, 2023

Maltepe Trafik Kazası Avukatı

Trafik kazalarından kaynaklanan pek çok tazminat davası ve alacak söz konusu olmaya devam etmektedir. Maltepe trafik kazası avukatı çalışmaları, kazaya sebebiyet veren kusurlu kişilerin tespit edilmesini sağlamaktadır. Bu şekilde kazaya… Detaylı Bilgi
21 Kas, 2023

Sancaktepe Boşanma Avukatı

Evlilik birliğinin temelden sarsılması durumunda Sancaktepe boşanma avukatı, anlaşmalı ya da çekişmeli davaları çözüme ulaştırmaktadır. Boşanma sürecinde tecrübeli bir avukata danışmak, davanın seyrinin doğru bir şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. Olay örgüsüne… Detaylı Bilgi