Makaleler Sultanbeyli

Sultanbeyli boşanma avukatı ayrılık sürecine girmiş eşlerin bu süreci kanunen hızla sonlandırmasını sağlar. Boşanma süreci doğru avukat ile çalışılmadığında zorlayıcı ve çeşitli hak kayıpları ile sonuçlanabilir. Son yıllarda boşanma sayılarında önemli miktarda artış olduğu gözlenebilir. Türk Medeni Kanununu iyi bilen ve müvekkilinin haklarını savunma konusunda deneyimli bir avukatla çalışmanız halinde sorunsuz bir süreç yaşayabilirsiniz.

Boşanma davalarının sonuçlanma süreci türüne bağlı olarak değişiklik gösterir. Boşanma davaları anlaşmalı boşanma davaları ve çekişmeli boşanma davaları olarak ikiye ayrılır. Aynı zamanda boşanma davaları kapsamında nafaka, velayet ve tazminat davaları da önemli bir yer tutar. Avukat M. Şamil Arslan Hukuk Bürosu deneyimi ve müşterilerinin haklarını kanunlar çerçevesinde savunması ve haklarını alması ile öne çıkmayı başarır. Haklarınızın tam anlamıyla savunulması için doğru avukatı seçebilirsiniz.

Sultanbeyli Boşanma Avukatı Görevleri

İyi ve deneyimli boşanma avukatı kanunları tam olarak bilmelidir. Aynı zamanda emsal davaları ve alınmış kararları bilmeli ve savunmayı buna uygun hazırlamalıdır. Müvekkili adına dava açma ve davayı takip ederek, delilleri toplama ve duruşmalara girmek avukatın asli görevleri arasında yer alır. Sultanbeyli boşanma avukatı tarafından davanın hangi temellere dayandırılarak açılacağı yapılan ön görüşme ile belirlenir. Boşanma avukatı görev ve sorumlulukları arasında şunların öne çıktığı görülür:

  • Anlaşmalı ve çekişmeli boşanma davalarının açılması ve takip edilmesi
  • Velayet davaları
  • Nafaka ve nafaka artımı davaları
  • Evliliğin sonlanması ve yaşanan mağduriyet nedeniyle tazminat davaları
  • Evlilik iptali davaları
  • 6284 kanun kapsamında koruma tedbiri aldırılması

Boşanma davalarında avukatınız olması davanın lehinize sonuçlanması açısından son derece önemlidir. Kanunları bilen ve deneyimli bir avukat zorlayıcı olan boşanma sürecinin mümkün olan en kısa zamanda sonuçlanmasını sağlar.

18 Kas, 2023

Beykoz İş Avukatı

Türkiye’de iş hayatıyla ilgili düzenlemeler 4857 sayılı İş Kanunu ile yapılmıştır. Beykoz iş avukatı bu kanun kapsamında işveren ve işçinin haklarının korunması, iş hayatının düzenlenmesini sağlayacak sözleşmelerin yapılmasında görev alır.… Detaylı Bilgi
15 Kas, 2023

Kadıköy İş Kazası Avukatı

Kadıköy İş Kazası Avukatı İş kazası çalışanın işyeri sınırları içinde, işe gelmesi, işten evine gitmesi ve iş için dışarıda bulunduğu zamanlarda işinden dolayı geçirdiği kazaları kapsar. Bir kişinin iş kazası geçirmesi sonucunda… Detaylı Bilgi