Çekmeköy Makaleler

Çekmeköy trafik kazası avukatı deneyimi ve kanunlara hakim olması ile yaşadığınız kazalardan kaynaklı olarak yaşadığınız maddi ve manevi zararların tazmini noktasında yanınızda yer alır. Trafik kazası, aracın trafikte olduğu süre içinde karıştığı kazalar olarak tanımlanabilir.

Trafikte yapılan küçük hatalar büyük zararlara hatta ölümlere dahi neden olabiliyor. Bu durumda ise dava açılması ve hakların kanunlar önünde savunulması gerekir. Avukat M. Şamil Arslan Hukuk Bürosu avukatlarımız tarafından kaza sonucunda yaşanan maddi ve manevi kayıplar açılan davalar ile kanunlar ile giderilir. Trafik kazası avukatına ihtiyaç duyulan durumlar arasında şunlar yer alır:

  • Ölümlü ve yaralanmalı trafik kazaları
  • Trafik kazası maddi hasarlı olsa da ihtilafa düşülmesinde
  • Kaza sonrası olay yeri incelemesinde ve bilirkişi raporunun tutulmasında
  • Tazminat davalarında
  • Araç değer kaybı yaşanmasında

Çekmeköy Trafik Kazası Avukatı

Avukatların en önemli sorumlulukları müvekkillerinin haklarının kanunlar önünde tam olarak korunmasıdır. Hukuk büromuz avukatları her müvekkillerinin haklarını tam olarak savunur. Deneyimi bilgisi, özverili çalışması ile üstlendiği davaların mümkün olan en kısa sürede lehinize sonuçlanmasını sağlar. Çekmeköy trafik kazası avukatı ihtiyacınız kazanın olmasının hemen ardından ortaya çıkabilir. Bunun yanında kaza sonrası anlaşma yapılsa da taraflardan biri buna uymayabilir. Böyle durumlarda da dava sonradan açılabilir.

Yaralanmalı, ölümlü trafik kazalarında kazaya neden olan sürücünün ceza alması içinde dava açılabilir. Bu durumda kazaya neden olan sürücünün taksirle adam öldürme suçundan yargılanması için avukatınız gerekli belge ve delilleri toplar.

Davanın açılması, duruşmalara girilmesi, alınan kararların uygulanması noktasında titiz bir çalışma yürütür. Geçirdiğiniz trafik kazalarında hak kayıpları yaşamamak adına kanunları çok iyi bilen avukattan danışmanlık hizmeti de alabilirsiniz. Bu şekilde haklarınız ve sorumluluklarınız konusunda gerekli bilgiye sahip olabilirsiniz.

01 Ara, 2023

Kadıköy Boşanma Avukatı

Eşler, evliliklerini bitirmeye karar verdiklerinde akla gelebilecek ilk sorulardan biri, boşanma avukatına ihtiyaç olup olmadığıdır. Bu basit bir soru değil ve cevabı, eşlerin özel durumuna bağlıdır. Hukuki sorunları çözmek için… Detaylı Bilgi
21 Kas, 2023

Ümraniye Trafik Kazası Avukatı

Ümraniye trafik kazası avukatı trafik kazaları karşısında oluşan maddi ve manevi zararların karşılanması davalarında görev alır. Araçların trafikte olduğu süre içinde karıştığı bütün kazalar trafik kazası olarak adlandırılır. Bu kazalarda… Detaylı Bilgi
18 Kas, 2023

Beykoz İş Avukatı

Türkiye’de iş hayatıyla ilgili düzenlemeler 4857 sayılı İş Kanunu ile yapılmıştır. Beykoz iş avukatı bu kanun kapsamında işveren ve işçinin haklarının korunması, iş hayatının düzenlenmesini sağlayacak sözleşmelerin yapılmasında görev alır.… Detaylı Bilgi